Egzoz Montajı

Egzoz Montajı

Egzoz Montajı İçin  Dikkat Edilmesi Gerekenler!!!

Egzoz Montajı , motordan gelen sesleri en aza indirmek ve aracın motorundan atık olan gazları atmaya yarar. Egzoz sistemi üzerine bazı çalışmalar yapılarak, performans ve ses üzerine sportif tarzda olanları yapılmıştır. Egzoz  sistemi üzerinde ses ayarlarının yapılabildiği uzaktan kumandalı sistemleri de bulunur. Açık hava filtresi uygulandığında, kişilerin araçlarında duymak istedikleri spor araba seslerini çıkartır. Fakat spor egzoz Montajı takılması durumunda bazı kurallar vardır. Bu kurallara dikkat edilmesi gerekir.

Egzoz Modifiyesi

Egzoz  sistemlerinde sensörler bulunur. Bu sensörler sayesinde aracın yanmamış yakıtı hesaplanır ve hava basınçları kontrol edilir. Tüm bu çalışma sistemi, aracın elektronik kısmı ile beraber çalışır ve doğru bir şekilde çalışması sağlanır. Tsn Egzoz modifiyesin de başlangıç olarak genellikle katalizör iptali ile başlamaktadır. Sensörler de bu bölümde bulunur. Buradaki amaç egzoz subaplarından çıkan gazın daha rahat çıkmasını sağlamaktır. Böylelikle sürtünme, direnç gibi durumlar aza indirgenmiş olur. Aracın standart olan egzozun çıkartılıp yerine sistemli egzoz taktırıldığında araca katacağı güç en fazla %2 olacaktır. Eskiye göre çok fazla bir değişiklik olmayacaktır.

Katalizör İptali

Katalizör iptalinden sonra aktif olan sensörlerden, gaz çıkışlarında tamamen yanlış hesapların yapılmasına neden olarak araçta performans düşüklüğü, yakıt sarfiyatının artması ve rölanti bozukluğu olacaktır. Ayrıca motor da spor egzoz modifiyesine bağlı olarak çıkabilecek arızaları da düşünmek gerekir. Performans odaklı olarak yapmak isteniyorsa, çevreyi rahatsız etmeyen sistemlerin kullanılması gerekir.

Egzoz Ankara

Egzoz Montajı

Egzoz Montajı