Katalitik-Konvertör-Arızası
12 Kas

Dizel Partikül Filtresi Çözümleri Ankara

Partikül Filtresi Çözümleri (DPF)

Dizel otomobillerin partikül çözümleri hakkında, aşırı kirlenmiş Dizel Partikül Filtresini (DPF) değiştirmeden ve araç üzerinden sökülmeden, kısa zaman içerisinde düşük maliyetle temizleme olanağı sağlamak istiyorsanız TSN Egzoz Ankara ile hemen görüşebilirsiniz. Dizel Partikül Filtresinin tıkanmasının başlıca nedeni kısa mesafelerde ve dur / kalk şeklindeki araç kullanımıdır. Bu tür araba kullanımlarda periyodik olarak Partikül Filtresi Temizliği ve partikül filtresi çözümleri yapılmaldır.

Yeni nesil dizel Euro 4 araçların bazılarında, Euro 5 ve Euro 6 araçların tümünde bulunan dizel partikül filtresi , egzoz sistemlerine entegre yeni nesil bir filtredir. Dizel partikül filtresi kısaltması DPF ,Fransız araçlarda FAP ve Isuzu marka araçlar’da DPD olarak geçer.

Partikül çözümleri düzenli kullanım ve onarım masraflarını düşürür. Aracın çalışma güvenliğini sağlar.

Partikül Filtre Temizlliği

Partikül çözümü için çoğu araçta dizel partikül filtresi üzerindeki basınç veya sıcaklık sensörünün sökülmesi gerekir. Uygun sonda ile sökülen sensörün deliğinden uygulama yapılır. Temizlik işleminden sonra partikül filtresi 500 ml’lik durulama sıvısı ile durulanarak partikül temizleme işlemi yapılmış olur.
Durulama işlemi için yine uygulama yapılır ve temizlik işlemindeki gibi püskürtme – bekleme süreleri uygulanır. Partikül çözümü işlemi esnasında partikül filtresinden çözünen kalıntılar filtrenin etrafına toplanır ve normal rejenerasyon işlemi esnasında yakılarak dışarı atılır.
Partikül çözüm işlem öncesi sökülen sensör yerine takıldıktan sonra araç bir uzman nezaretinde en az 30 dakika kullanılarak rejenerasyon işlemi başlatılmalıdır.

Partikül Filtre Yenileme

Eğer sürüş esnasında rejenerasyon otomatik olarak başlamazsa bir test cihazı vasıtası ile rejenerasyon tetiklenmelidir. Sahip olduğunuz dizel aracınızda dizel partikül filtresi sorunu yaşadığınızı ve dizel partikül çözümü aradığınızı yada yaşamaktan korktuğunuz için bu yazıyı okuduğunuzu düşünüyoruz. TSN Egzoz olarak Partikül problemlerine ilişkin çözümler sunmaktayız.
Ankara Partikül Çözümleri hakkında bilgi almak için şimdi başvuru yapmak istiyorsanız 0535 468 81 03 numaralı telefon numarasından hemen Ankara TSN Egzoz Çözüm Merkezine ulaşabilirsiniz.