sancakli_partikul_filitre_temizleme
09 Kas

Partikül Çözümleri Ankara

 

Partikül Çözümleri Ankara

Partikül İptali adındaki bu sistem 2006 yılında uygulanmaya başlanmıştır. Tsn Egzoz da uygulamakta olduğu bu filtre sistemi piyasada yer alan dizel araçların tümünde de uygulanması zorunlu olan bir sistemdir. Bu sistem dizel özellikteki araçlara üretim aşamasında iken uygulanıyor olsa da eskiden üretilmiş olan araçların bu filtreyi taktırmaları da zorunludur.

Firma olarak uzun senelerdir bu filtrelerin takılma işlemlerini yapmaktayız. Bu partiküller için çeşitli sebeplerden ötürü bazen partikül iptali işlemi yapılması istenmektedir. Ankara Partikül iptali genelde son çare olarak başvurulan bir yöntemdir. Ankara da Partikül iptali adı verilen bu işlem firmamız tarafından da uygulanmaktadır.

Partikül Çözümleri İşe Yarıyor Mu?

Monte edilme işlemlerini yaptığımız bu filtrenin asıl üretilme ve takılma amacı çevredir. Araçların motoru çalışır iken ortaya çevreye oldukça zararlı olan gazlar çıkmaktadır. Bu gazları önlemek için de bu filtreler kullanılmaktadır. Yani filtreler açığa çıkan gazlardaki zararları maddeleri süzmek amacı ile üretilmiş ve kullanılmaktadır.

Partikül Filtresinin Çalışma Prensibi Nasıldır?

Partikül filtreleri zaman zaman dolmaktadır. Bu doluluğun oranı ise araçta bulunan sensörler tarafından aracın motor kontrolündeki üniteye yani ECU’ya aktarılır. Partiküllerin dolması durumu sonucunda araç daha çok yakıt kullanmaya başlar ve bir süre sonra da filtre içerisindeki kurumlar dışarıya atılmaya başlanır ve partikül iptali işlemine doğru gidilmeye başlanır. Rejenerasyon adı verilen bu durumda araç rahatlamaktadır ancak yine de yakıt tüketimindeki fazlalık devam etmektedir. Zaten kurumu dışarıya atma durumu da ancak çok uzun süreli ve yüksek hızlı durumlarda oluşmaktadır. Bu nedenlerden ötürü de partikül iptali yaptırmadan önce filtrenizi firmamıza temizletebilirsiniz. Ancak yine de çoğu zaman partikül iptali işlemine başvurulmaktadır.

Partikülü Çözümleri İşlemleri

Partikül iptali yapılmadan evvel filtrenin sökülerek temizlenmesi yoluna gidilmelidir. Yaptığımız temizliklerde öncelikle filtreyi sökmekte ardından da yüksek seviyede basınç ve ilaçları uygulayarak temizliğini yapmaktayız. Ancak bu temizleme gerçekleşse dahi kurumun ancak yüzde doksanı temizlenebilmektedir.

Bu da aracın en fazla beş gün boyunca rahat olmasını sağlamaktadır. Partikül iptali işlemine geçmeden önce başvurabileceğiniz bir diğer yöntem ise yeni partikül filtresi almaktır. Bu filtrelerin fiyatları ise çok yüksek olduğu için kullanıcılar son çare olarak partikül iptali yoluna gitmektedir. Firmamız tarafından yaptıracağınız partikül iptali işlemleriniz garantili olarak yapılır.

sancakli_partikul_filitre_temizleme

Sancaklı Partikul Filitre Temizleme(Öncesi ve Sonrası)

 

Ankara Partikül Filtresi Çözümleri  hakkında bilgi almak için şimdi başvuru yapmak istiyorsanız 0535 468 81 03 numaralı telefon numarasından hemen Ankara TSN Egzoz Çözüm Merkezine ulaşabilirsiniz.