KATALİTİK KONVERTÖR REVİZYON & MONTAJI

Katalitik Konvertör Nedir?

Günümüzde hemen hemen bütün araç markaları üretimlerinde hem araçların doğaya verdiği zararı azaltmak hem de dünya standartlarında belirlenen egzoz emisyon limitlerinde kalabilmek için katalitik konvertör gibi parçaları kullanıyorlar. Bu çeviricileryakıtın yanması sonucunda oluşan, egzozdan dışarı atılacak gazların zararlı etkilerini en aza indirmeye yarıyor. Genel olarak benzinli araçlarda katalitik konvertör kullanıldığı gibi dizel araçlarda da aynı görevi gören dizel partikül filtresi kullanılmaktadır.

Ankara egzoz

Katalitik Konvertör Arızası?

Katalitik Konvertör arızalarında n en çok karşılaşılanı filtre gözeneklerinin tıkanmasıdır. Aracınızı sürekli düşük devirlerde kullandığınızda bu filtreler daha hızlı tıkanmaktadır.  Ayrıca yakıt kalitesi de bu arızanın meydana gelmesinde  önemli bir etmendir. Bir süre sonra kirlenen konvertör yüzeyi bu pisliklerle kaplanıp çalışamaz hale gelmektedir.  Bazen katalitik konvertör arızaları motordan da kaynaklanabilmektedir.

Katalitik Konvertör Arızası Nasıl Giderilir?

Katalitik Konvertör özel makinelerle, özel kimyasallarla temizlenebilir. Bu işlem doğru makinelerde, doğru süreçlerle ve uzman personel tarafından yapılmalıdır. Aksi taktirde daha büyük sorunlara yol açmaktadır.  Bazı durumlarda katalitik konvertör içinde erime gerçekleşebilmektedir. Bu gibi durumlarda ise parçanın değişmesi gerekmektedir. 

Sosyal Medya

Hizmetlerimiz